Durszlak.pl
Akcja: Nie kradnij zdjęć!

zBLOGowani.pl

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Blog > Komentarze do wpisu
GP Indii i mistrzostwo świata WRC-2

               Na trzy wyścigi przed końcem sezonu, rozegrały się losy tytułu mistrzowskiego. Sebastian Vettel zwyciężył wyścig o Grand Prix Indii i zapewnił sobie czwarty z rzędu tytuł. Dla mnie to smutna wiadomość. Może jestem w błędzie, może się nie znam, ale nie wierzę w wielki talent Vettela. Jest dobrym kierowcą i tylko tyle. Wszystkie swoje sukcesy zawdzięcza zespołowi, a przede wszystkim niezawodnym konstrukcjom Adriana Neweya.

Pozwolicie jednak, że nie o Formule1 będę dzisiaj pisać. Przecież my także mamy powody do świętowania. Robert Kubica wygrał w niedzielę Rajd Hiszpanii w kategorii WRC-2. Tym samym Polak zapewnił sobie mistrzowski tytuł w klasyfikacji WRC-2. Niebywały sukces, największy w historii polskich rajdów. Co więcej, odniesiony w pierwszym sezonie startów.

źródło zdjęcia

Droga do mistrzostwa rozpoczęła się w Portugalii. Debiut na nawierzchni szutrowej, problemy techniczne i ostatecznie szóste miejsce. Później było już tylko lepiej. Zwycięstwo w  (w klasie WRC-2) Rajdzie Grecji i Sardynii. Fantastyczny start w legendarnym Rajdzie Finlandii, zakończony drugim miejscem. Kolejne zwycięstwa w Rajdzie Niemiec, Francji i Hiszpanii. Na 7 startów w klasie WRC-2 Robert zwyciężał aż 5 razy. Pięciokrotnie mieścił się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej. Wynik imponujący zważywszy na to, że przecież był to sezon debiutancki.

Mimo, że sezon dla Roberta już się zakończył, ten nie próżnuje. W połowie listopada Polak wystartuje w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Z tą różnicą, że w aucie klasy WRC.

Na chwilę obecną nie znamy planów Kubicy co do przyszłego sezonu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wszystko się wyjaśni. Patrząc na ostatnie wypowiedzi kierowcy, możemy być dobrej myśli.

wtorek, 29 października 2013, amaranthrose

Polecane wpisy

  • GP Bahrajnu 2018

    Czas najwyższy na pierwszy wpis o F1 w tym roku. Sezon rozpoczął się dwa tygodnie temu w Australii. Pierwszy wyścig jednak nie porywał i właściwie to nie było o

  • GP Japonii 2017

    Dawno już nie pisałam o F1. Nie oznacza to jednak, że nie oglądam wyścigów. Oglądam każdy, bez wyjątku. Tylko na pisanie brakuje mi ostatnio czasu. Od ostatnieg

  • GP Węgier 2017

    To był już ostatni wyścig przed przerwą w F1. Teraz przed nami cztery długie tygodnie wakacji. To czas zarówno odpoczynku jak i ciężkiej pracy dla zespołów. Już

Komentarze
Gość: Goose, *.adsl.inetia.pl
2013/10/29 22:17:57
Podzielam twoje zdanie na temat Vettela, ale co tam delektujmy się zwycięstwem Roberta. Miejmy nadzieję że ta jego ciężka praca przybliży go do powrotu na tory F1.
-
2013/10/30 02:53:58
fone.blox.pl/2013/10/Grand-Prix-Indii.html

dalej nie lubię Vettela i nie doceniam jego talentu, tylko umiejętności Hornera oraz Neweya, którzy wiedzą o co chodzi w F1.
-
Gość: SuperAguri, *.myslenice.net.pl
2013/10/30 10:22:20
No no no... nigdy nie spodziewałam się, że zobaczę na durszlak.pl bloga kulinarnego poświęconego po części sportom motorowym... Super! Brawo dla RK, ale również Maćka Barana :-) rajdy to sport zespołowy i bez dobrego pilota pewnie takiego wyniku by nie było!!! Piękny koniec sezonu!!! Piękny pomysł na bloga :-)