Durszlak.pl
Akcja: Nie kradnij zdjęć!

zBLOGowani.pl

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Blog > Komentarze do wpisu
CIUCIU Cukier Artist, Gdańsk

              Pamiętacie jak pisałam wam o naszej wyprawie do Gdańska? Nie pokazałam wam wtedy wszystkich moich zdjęć. Zostawiłam na koniec te najlepsze.

Ostatnio bardzo popularne stały się manufaktury cukierków. Są praktycznie w każdym większym mieście. Nie byłam więc zaskoczona, gdy spacerując po Starówce gdańskiej natknęłyśmy się na jedną z nich. Oczywiście musiałyśmy wejść do środka. Tym bardziej że dekoracja przed manufakturą była bardzo zachęcająca.


W środku czekały na nas pełne półki kolorowych lizaków, cukierków i żelków. Wokół unosił się wspaniały zapach pomarańczy. Miałyśmy szczęście, że akurat panie robiły cukierki pomarańczowe. Zaciekawione, przystanęłyśmy na chwile. Jednak ręczne wyrabianie cukierków to proces bardzo długotrwały. Nie doczekałyśmy do końca.

Co bardzo mi się podobało, cukierki można było próbować. Tego właśnie brakowało mi we wcześniej opisywanej już manufakturze wrocławskiej. Spróbowałyśmy więc i powiem wam szczerze, że były pyszne. Oczywiście mam świadomość, że owocowy smak to kwestia sztucznych aromatów, a te śliczne kolory to barwniki. Jednak raz się żyje. Kupiłam jedną paczuszkę, aby domownicy też mogli spróbować. Cukierki zniknęły w mgnieniu oka.


Podsumowując, taka manufaktura cukierków to bardzo fajne miejsce. Szczególnie spodoba się dzieciom. Jeśli chodzi o cukierki, to powiedzmy szczerze, że nie są to zdrowe produkty. Jednak, jak mówi nasz profesor od farmakologii, działanie zawsze zależy od dawki. Tak więc z umiarem nie zaszkodzi. Od samego patrzenia na te cukierki humor się poprawia.

niedziela, 21 października 2012, amaranthrose

Polecane wpisy

  • Prawdopodobnie najlepsze lody w Zakopanem

    To co dobre szybko się kończy. Upragnione wakacje w górach minęły nam ekspresowo. Ani się nie obejrzałam, a już znowu jesteśmy w domu. Wyjazd i wszystkie górski

  • Stare Miasto w Gdańsku i Katedra Oliwska

    To jeszcze nie koniec naszej wycieczki do Trójmiasta. Miejscem, które spodobało nam się najbardziej była Starówka Gdańska. Nic więc dziwnego, że po Starym Mieśc

  • Trójmiasto

    Tuż po powrocie z Małego Cichego, wybrałam się z koleżankami na kilka dni do Gdańska. Mimo, że spędziłyśmy tam tylko kilka dni, bardzo nam się podobało. W tym c

Komentarze
2012/10/21 17:52:22
super miejsce ;)))
-
Gość: Goose, *.adsl.inetia.pl
2012/10/21 20:14:10
Można stwierdzić, że takie miejsca są jak bajkowe królestwa słodyczy.
-
2012/10/21 21:51:49
Taaak, to miejsce zdecydowanie jest jak z bajki:P
-
2012/10/22 09:48:59
O ile mnie pamięć nie zawadzi, to taki bajkowy sklepik jest na Chmielnej, w Warszawie:)
-
2012/10/22 12:43:06
Też widziałam taki sklep w Warszawie. Tylko było już późno i nie weszliśmy:)
-
Gość: anky, *.adsl.inetia.pl
2012/10/23 00:16:53
W Warszawie nie na Chmielnej ale na ul.Piwnej 7 jest sklepik który się nazywa Cukrowa Sowa ;) (www.cukrowasowa.pl)
-
2012/10/25 00:02:47
Zauroczyły mnie Twoje zdjęcia i to miejsce:-)